Lehed

neljapäev, 21. aprill 2022

TrummSelle nädala järjejutt. 
Kui vana oli Kunksmoor? 
Mite väga vana, kindlasti mitte liiga vana, kuid moorikeseks teda raamatus ometi nimetati. 
Järjejutt jooksis vaikselt kõrva, pea tegi oma tööd ja äkki murdis kõigest läbi adumine, et ma olen Kunksmoori peale kade. 
Kapten Trummi mu ellu ei tule. Mitte kunagi, mitte kusagilt. Ja milleks mulle teised merehädalised...nemad seilavad edasi ja nii peabki. 
See on lein tulemata jääva tuleviku pärast. 
Kas ma tahan, et kapten Trumm oleks olemas? 
Mitte eriti, seda soovi tegelikult pole. 
Ma tahaks, et mul oleks see võimalus, kasutan ma seda või ei. 

 Aga ei ole. 
Ega tule.

Ma jätan homme järjejutu vahele. Las jääb meelde see, et nad ei saanud veel kokku.
Kade, mis teha.

19 kommentaari:

 1. Üks sõbranna küsis hiljuti oma jälgijatelt, et mis on nende kodus kõige mõttetum asi. Tal endal oli mingi pappkast, kuhu ta koduloom ennast peita armastas. Minul on köögis üks peegel, mis on mõttetu, aga tore. Sõbranna rääkis hiljem, et umbes 70% vastanutest tunnistas, et nende kodus on kõige mõttetum asi Härra Abikaasa. Selle valguses sain mina vähemalt mõneks ajaks oma Kapten Trummi kadedusele leevendust. 😉

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Muig... lõputu legendide allikas - abielu.
   Minu oma kestis tükk maad kauem kui on inimeste keskmine eluiga Svaasimaal, ma tean, mis see on...
   Ja nagu ma kirjutasin: ma tahaks, et mul oleks see võimalus, kasutan ma seda või ei.
   Lisan: pigem ilmselt ei. Pappkaste on mul kodus niigi...

   Kustuta
  2. Ma ei tea meestest kedagi, kes teaks kedagi, kes söandaks sama oma abikaasa kohta mõelda:D
   Saati veel öelda!:)

   Kustuta
  3. Näh - see käis nüüd KvB mõttetute asjade jutu kohta:)

   Kustuta
  4. See on nüüd kaks ühes väljend : "ei söanda" nagu "pelgab öelda" või "ei taha öelda"
   Too viimane on ilus.
   Esimene annab ainest anekdootidele.

   Kustuta
  5. Mõistan, kuid ei mõista seda, miks arvad, et see võimalus sul puudub?

   Isand Konn, seda ma olen juba ammu mõistnud, et mehed ongi palju leplikumad ja kaasade vastu armulisemad, kui õel naissugu.😀 Ja nagu üks mu tuttav ontlik pereisa oma kalli kaasa kohta tavatseb öelda, isegi kui naine on mõttetu, on teda vähemalt ilus vaadata. 😉

   Kustuta
  6. Näh, panin ju sellele halale hastagiks (häštag?) "itk".
   Ja mu arvamust kinitab paraku statistika ja rahvastikupüramiid :)
   .

   Kustuta
 2. Oh. Mul oleks selle postituse teemal nii palju öelda… igaks juhuks siiski ei hakka. Äkki saab liiga palju. Vaid üks mõte: statistika ja rahvastikupüramiid on numbrid. Elu ei koosne numbritest.

  Küll aga ütlen K von B küsitlus-kommentaari teemal. Kui ekstreemsed erandjuhud kõrvale jätta (sest elus tuleb igasugu olukordi ette, kust niisama lupsti välja ei pääse, eks), siis need 70% vastanutest, juhul, kui nad oma vastust tõsiselt mõtlesid, on ise täitsa vabatahtlikul valinud elu koos Härra Mõttetuga. Ja kui inimene ise juba vabal tahtel valib, siis küllap selline elu meeldib. Jätkatagu samas vaimus, kui see õnnelikuks teeb :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Absoluutselt olen sinuga nõus, nii statistika, püramiidide kui ka Härra Mõttetuga koos olemise kohta. Ma ise arvan, et siinkohal on nali ka naljategija arvel, sest kui sa selle Mõttetu endale valisid, siis, mida see su enda kohta head ütleb, mh? 😊

   Kustuta
  2. Jah, ja mitte ainult et minevikus valisid, vaid jätkuvalt täitsa vabatahtlikult valid iga issanda päev, samal ajal teades ja öeldes, et mõttetu? Võeh.

   Kustuta
  3. See pole kirjutatud päris hingepõhjast ahastades, see on pigem otsus.
   Pool on kaine mõistus, teine pool hapud viinamarjad.
   Liimiks kahe poole vahel on mõte "kui palju selliseid ikka on, kes ise oma sokid üles korjavad?"
   Kusjuures oma lapsi, nii poegi kui tütreid proovisin kasvatada ses vaimus, et nad ei peaks meest-naist otsima seepärast, et sureksid ilma paariliseta külmkapi ees nälga või jääksid kodus kõik pildid põrandale seina najale seisma.
   Vist õnnestus.

   Kustuta
 3. Mhm... siin ma olen Epu parteis, mida just tihti ei juhtu😉 Kodanikud, kui teie paariline on mõttetu, mis mõttega siis temaga koos elada. Kui pole soov elada omaette otsige selline, kes on teie jaoks mõttekas. Kui ei leia, tasub hakata peeglist uurima kui mõttekas ise ollakse. Arvamust avaldab tüüp, kel üle 30 aasta kooselu seljataga ja kelle teine pool ei jätaks ütlemata kui ta mõttetu tunduks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mu meelest on siin kõik Epu parteis :)

   Kustuta
  2. Mina olen ka Epu parteis!!!!

   Kustuta
  3. Nüüd tuleb viissada inimest kokku saada ja valimistele!

   Kustuta
  4. Hold your horses, kulla inimesed. Ma rebisin siin end Trumpi ajal ribadeks, hetkel puhkan poliitikast. Aga kui 500 nime kokku saate, võite siiski teada anda, ma vaatan seda asja, sobin parteijuhuks nagu valatult: autoritaarne, hea fantaasiaga, oskan suuga suurt linna teha.

   Kustuta
  5. Jah, võtame ikka rahulikult. Näiteks mina olen mõelnud laiskade partei peale, aga kuna erakonna tegemine on üks ilge sebimine, siis on isegi nimetus "laiskade partei" juba oksüümoron. Jäägu meile unistused mis iial tegudeks ei saa, kallid kaaskannatajad.

   Kustuta
 4. Kunksmoori pole mõtet kadestada, mu meelest tekitas kapten temas mingil hetkel nii suured hingehaavad, et ta vabatahtlikult peaaegu et tuleriidale läks. Tõsi see on, moor oma võimetega oskas ehk oma hinge ravida.
  Lood elust enesest....

  VastaKustuta
 5. Kuula kuula edasi, see Trumm on puhas klassika :D

  VastaKustuta