by W
- Hommikul eimidagi, tass kohvi
- Lõunal tass tomatimahla 0.3 (Selveris 1L 1.19)
- Õhtul kartul munakastmega
Ajakulu alla tunni.
- Maakodu suitsusink, MAKS&MOORITS 289g 1.83 (Selver, -50%)
- Külmsuitsusalaami 0.5 (440g Aroso latt Maxima -50% 2.04)
- Kartul 0.3 (0.39kg, Selver)
- Piim 0.45 (Maxima kilekas)
- 7 muna 0.83 (COOP 10tk 1.19 - jube väike rebu)
- Sool, pipar 0.03
- Maitseroheline 0.4
Nostalgiasöök |
Kokku nii 4.5; jätkub 2 päeva
Hiljem leivad metsaseenesalatiga (Selver, 130g -50% 1.29), mõned ca 100g külmsuitsusaalamit ühes viilutatud kurgi, redise, tomatiga. kokku max 4 väärtuses.
Päev kokku 7 kanti.
Kusjuures mina munakastet teha üldse ei oskagi.
VastaKustutaPole kodus kunagi tehtud ja vist ei ole seda isegi kunagi söönud.
Sa pead seda siis kunagi saama, täitsa hea söök on, kiire ja soodne pealegi.
KustutaMa kyll loeksin munakastme tegemise kohta, kui sa kirjutaks.
VastaKustutaMa võin kirjutada, kuidas mina teen... netis on ju muidu mitmeid erinevaid lähenemisi.
KustutaVõtan seisukoha, et nt 4 inimest peaks kõhu täis saama.
1. Prae tükeldatud pekisem sink/suitsuliha või tükeldatud pekine soolaliha pannil (kui on muid väheseid singi, suitsu- või keeduvorsti jääke, siis võib need ka sisse tükeldada) - lihaollust 250-400g.
... kui liha on poolsurnuks praetud, siis kuumus märksa madalamaks
2. Kuni lihaollus praeb, löö 6S-suuruses, 5M-suuruses või 4L-suuruses muna miskisse kaussi + ca 0.6L piima ja klopi vispli või kahvliga segamini
3. Mul postituse päeval ei olnud kodus mugulsibulat, aga muidu suur peeneks hakitud mugulsibul (või 2 väiksemat) liha ja rasva sisse küpsema, segades, kuni kuldne
4. Kui jahu panna (rohkem piima kasutades, et kogus suurem tuleks), siis suur spl jahu läheb liha-sibula peale nt läbi aukudega lusika või sõela või minu puhul oma räpaste näpukestega raputades (et tükke ei jääks) ja segades, kergelt läbi praadida
... tuli veelgi madalamaks
5. Muna-piimasegu kogu kupatusele peale ja pidevalt plast- või puulusikaga aeglaselt segada; oluline, et keema ei läheks (muidu on munapuder) ... ja üldse tulelt ära pigem varem kui hiljem, panni ja selle sisu jääkkuumus küpsetab muna suht kaua edasi, kui on "issand, toores muna ja salmonella" kahtlus, siis kaas peale
... mul seal pildil olev on veidi üleküpsenud, tükid näha, ideaalis oleks kreemine ja siidine.
6. Sool-pipar siis kui asi on pmst valmis, tulelt ära, puu- või platslusikaga asja aeglaselt segades sisse ... sool, mida singis ja soolalihas oli juba piisavalt, kisub niiskuse välja ja soodustab munapudru teket
Ja kui munakastet üle jääb, siis kõlbab järgmisel päeval ka külmalt (rukki)leiva ja mõne hapukurgiviiluga kasvõi hommikusöögiks süüa. Rääkimata üle jäänud keedukartulitest, mida pannilt üle lasta.
Selle siidine kaste vs munapuder (mis on ka hea) saab mõne korra katsetamisega kätte; pliidid on nii erinevad, ainult selle omanik tunneb ja tunnetab seda kogemuspõhiselt.
see on siis pmst nagu carbonara kaste, ainult et kartulite, mitte makaronide peale, ja et carbonarasse ei käi jahu (sest makaronides on nagunii jahu sees).
KustutaTänud!
Kustuta