kolmapäev, 11. oktoober 2017

PeaaeguKas see kleit..? Või äkki need kingad ja kott omavahel...
Mis see siis olgu, huulepulk on laiali (kelle süül ometi?)
Sukasilm jookseb? Ei? Või siiski? Ehk peabki jooksma...kuhugi?
Milleks? Kuhu? Kelle juurde?
Pühin peegli oma peegeldusest puhtaks, temagi on väsinud.
Keegi võiks talle midagi ilusamat näidata.
Kott ja kingad jäävad vaidlema, kumb neist sobimatum on.
Kleit viskub solvunult nuttes kappi tagasi.
Sukasilm on ainus, kes ei peatu. Muudkui jookseb kuhugi.
Keset seisvat elu.

11 kommentaari:

Emmeliina ütles ...

see oli hea! st. on hea!
Sukasilmade jooksmine tõi meelde sukasilmade ülesvõtja. Emal oli selline, proovisin ka kunagi, aga loobusin sellest nikerdamisest ja krousisin niisama kokku. Küünelakk aitas ka.

Kaamos ütles ...

Minu emalgi oli selline.
Jeerum, kunagi nõeluti ju ka niidisokke...isegi olen seda teinud.

Emmeliina ütles ...

mina ka

Lendav ütles ...

Mu tütar nõelub praegugi sokke. Ta saab ainult varvassokke kanda ja need on natuke liiga kallid, et esimeste kulumise märkide peale prügisse visata.

Kaamos ütles ...

Varvassokkide hind on päris kirves :(
Kui ise neid kannaks, siis parandaks ka. Samas huvitav, sukad on teinekord samas hinnas ja neis ei pane mind ükski vägi parandama. Küünelakk, ei enamat.

notsu ütles ...

Ma nõelun ilusamaid niidisokke praegugi. ja mõnikord heldusehoos ka vähem ilusaid, et töökas sokk, kahju ära visata (mitte ihnsuse mõttes kahju, vaid animistlikus mõttes).

ilusate sukkpükste varba- ja kannaauke nõelun ka; ja kui nad rebenevad, sest on osutunud liiga kitsaks, siis õmblen sageli kohe (lisa-)kiilu, et edaspidi oleks laiemad. sest mis kasu on uute ostmisest, kui need kohe sama koha pealt rebenevad.

Kaamos ütles ...

Asjade emotsionaalne väärtus on mullegi tuttav, kuigi sokid pole veel kunagi nii körget staatust väärinud.

Aga kuidas on võimalik sukki nõeluda ja õmmelda? See on tehtav vist veidi teistsugusest materjalist kintsusoojendajate puhul, kui need tavalised nähtamatud kiled?
Lähevad ju silmad jooksma iga vähegi karedama puudutuse peale ja kui veel kääridega läheneda, kiljuksid sukad hetkeks agoonias ja kätte jääks ämblikuvõrgust lego, mida kokku panna pole inimvõimetele kohane 😀

notsu ütles ...

nojah, mul on enamjaolt puuvillased või sama paksust viskoosist sukkpüksid, sellises paksuses, mida meie lapsepõlves kandsid ainult lapsed. või teisiti kirjelades - umbes sama paksud nagu puuvillased sokid. esiteks on need jalas mõnusamad (hingavad paremini, ei pigista), teiseks minu arust enamasti ilusamad ka, neid tehakse lahedalt värvilisi.

kallimad muidugi ka, aga löövad võrreldamatult kauem ette.

Kaamos ütles ...

No selge siis ju! Mulle meeldivad hoopis udujad nähtamatud soolikad, mida kandes ei ole mõistlik isegi mõelda millestki teravaservalisest, pelgalt sellest hakkavad sirinal silmad sääripidi liduma.
Kandjaid leidub seega kõigele, sukaleti ääres me konkurentidena lööma ei lähe :D

notsu ütles ...

kui just mitte seal vahepealse leti ääres, kus on polüamiid või mikrokiud, aga 40-60 deni - ühest küljest liibuvad sama kenasti nagu õhukesed, teisest küljest on ka neid igasugustes värvides.

Kaamos ütles ...

Muig..me oleme nii erineva kaa...ee..kaliibriga, et ka seal saame kakluseta hakkama :)